مزایا و کاربردهای پیامک برای مساجد

مزایا و کاربردهای پیامک برای مساجد

برخی افراد عقیده دارند که با پیشرفت فناوری مدرن، جوانان نسل جدید از عقاید مذهبی خود فاصله گرفته اند. احتمالا شما هم در دهه ی محرم با این صحنه مواجه شده اید که افراد بسیاری برای شرکت در مراسم مذهبی در حسینیه ها و حتی خیابان ها حضور یافته اند اما با گذشت زمان اندکی اکثر آن ها مشغول کار کردن با تلفن همراه خود شده اند. بی شک همه می دانیم که تلفن همراه تبدیل به ابزاری ضروری برای انسان قرن بیست و یکم شده است و بخش مهمی از زندگی افراد را تشکیل می دهد. پس چرا از این ابزار برای تعامل و نزدیک شدن به انسان ها استفاده نکنیم؟ هم اکنون تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن و نرم افزار مذهبی در بازار تولید شده است که بیشتر مردم از این اپلیکیشن ها استفاده می کنند. این نشان دهنده ی این است که زندگی مردم علی رغم مدرن شدن سبک زندگی شان هنوز هم رنگ و بوی دینداری را در خود دارد. ما می‌توانیم از همین ابزار و با ارائه ی برنامه های مفید می توانیم به این روند کمک کنیم. در این مقالع سعی داریم که کاربردها و مزایای پیامک برای مساجد و دیگر مراکز مذهبی مانند پایگاه های بسیج، هیئت ها و … را نام ببریم.

برچسب ها:                                                                 

مزایا و کاربردهای سامانه ارسال پیام کوتاه برای مساجد چیست؟

احتمالا اکنون به این موضوع می اندشید که مساجد و حسینیه ها چگونه می توانند از مزایای پیامک بهره ببرند. در زیر برخی از کاربردهای پیامک برای مساجد را برایتان بازگو می کنیم.

ارسال آیات و احادیث

مساجد و پایگاه های بسیج می توانند با استفاده از سامانه پیامک آیات و احادیث مربوط به هر روز خاص را برای مخاطبان خود ارسال کنند. این کار به افراد دیندار کمک می کند تا در همه حال با دین و مباحث دینی ارتباط داشته باشند.

اطلاع رسانی برنامه ها

آیا به دلیل بروز برخی مشکلات در یک روز خاص قصد لغو کلاس قرائت قرآن خود را دارید؟ کافیست از طریق سامانه پیامک مسجد این خبر را به شاگردان خود اطلاع رسانی کنید. این پیام ها ظرف چند دقیقه به دست مخاطبانتان خواهد رسید و آنها به سرعت از این خبر مطلع می شوند.

اطلاع رسانی مراسم های خاص

آیا قصد برگزاری مراسم خاصی را به مناسبت میلاد امام زمان (عج) دارید و می خواهید مطمئن شوید که همه ی اهل محل و اهالی مسجد در این مراسم حضور خواهند داشت؟ با استفاده از پیامک می توانید این خبر را به آنها اطلاع رسانی کنید. حتی می توانید مباحث و موضاعات مربوط به مراسم را نیز به طور مختصر به آنها اعلام کنید.

فعالیت های نیکوکارانه

آیا قصد برگزاری جشن خیرخواهانه ای را دارید؟ پیامک روشی بسیار ساده برای خبر رسانی به اعضا می باشد. شما می توانید با ارسال یک پیامک اعضای مسجد و محل را از این جشن خیرخواهانه مطلع سازید و آنها را برای شرکت در این مراسم دعوت کنید.

برنامه های کلاسی

آیا قصد برگزاری کلاس های مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و … را دارید؟ با یک پیامک می توانید اهالی مسجد را از برنامه ی ایم کلاس های مطلع سازید و برای ثبت نام از آن ها دعوت بعمل آورید.

پیامک ابزاری برای جوانان

امروزه همه ی افراد از تلفن همراه استفاده می کنند و اهالی مسجد نیز از این امر مستثنی نیستند. تحقیقات نشان می دهد که رده سنی ۱۵ تا ۲۵ بیشترین استفاده را از پیامک می کنند. چرا شما از این طریق با آن ها گفتگو نکنید؟ مطمئنا جوانان با مشاهده ی پیامک ارسالی شما دلگرمی عجیبی پیدا خواهند کرد و با محیط مذهبی مسجد احساس صمیمیت بیشتری می کنند.

نظر سنجی

آیا قصد برگزاری یک فعالیت یا مراسم خاصی را دارید و برای این کار می خواهید نظر اعضای مسجد را در این رابطه بدانید؟ با استفاده از پنل پیامک خود می توانید به راحتی نظر سنجی برگزار کنید و با آن ها در این باره مشورت نمایید. دین اسلام همواره انسان ها را به مشارکت و فعالیت گروهی دعوت کرده است.

پیام های تبریک

سامانه پیامک این امکان را به شما می دهد تا فرا رسیدن میلاد انبیا الهی و ائمه ی اطهار را به دیگران تبریک بگویید.

اینها تنها بخش کوچکی از مزایا و کاربردهای پیامک برای مساجد و پایگاه های بسیج می باشد. به جرأت می توان گفت که هیچ گونه محدودیتی برای ارسال محتوا به مخاطبان از طریق پیامک وجود ندارد.

خبرنامه پیامکی

با استفاده از پیامک می توانید به سادگی و در لحظه با اعضای خود در ارتباط باشید. برای ارسال پیامک، در ابتدا شما نیاز به شماره تلفن اعضای خود دارید و باید برای ارسال پیامک به آنها اجازه بگیرید. اما چگونه می توانید برای خبرنامه ی پیامکی خود عضو جمع آوری کنید؟

سخنرانی

مسئولین مسجد می توانند از روحانیون و سخنرانان درخواست کنند که این موضوع را به حضار اطلاع دهند و به مردم توضیح دهندن که چگونه می توانند در این خبرنامه عضو شوند.

اعلامیه

برای اینکه بتوانید اعضای بیشتری به اشتراک خبرنامه ی شما در بیایند، کافیست که یک راهنمای تصویری ساده تهیه نمایید و به صورت اعلامیه بر روی بورد مسجد بچسبانید. در آن از مخاطبان بخواهید که با ارسال یک کلمه کلیدی به شماره اختصاصی شما، عضو خبرنامه پیامکی شما شوند.

راه های دیگر

پخش تراکت، اینترنت و … .

***

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی نگار پیامک به شماره تلفن ۶۶۹۱۴۸۷۵-۰۲۱ تماس بگیرید.

 


برچسب ها :


ارسال نظر