مزایا و کاربردهای پیامک برای بیمارستان ها

مزایا و کاربردهای پیامک برای بیمارستان ها

آیا تا کنون فکر می کردید که بازاریابی پیامکی تنها برای فروش محصولات کاربرد دارد؟ خیر، فروش محصولات از طریق بازاریابی پیامکی تنها یکی از چندین مزایای سامانه ارسال پیامک به شمار می آید. یکی از مهمترین ویژگی های سامانه ارسال پیامک برقراری ارتباط و خدمات رسانی نه تنها به مشتریان بلکه به کارمندان و همکاران می باشد. یکی از مراکز مهمی که می تواند از این خدمات به خوبی بهره ببرد بیمارستان ها و مراکز بهداشتی ودرمانی می باشند. کارکنان یک بیمارستان برای خدمت رسانی بهتر باید با یکدیگر و با بیمارنشان ارتباطی سریع و آنی داشته باشند. سامانه ارسال پیام کوتاه دقیقا می تواند ابزار بسیاری مناسبی برای برقراری این نوع ارتباط باشد. اس ام اس ابزاری کاملا شخصی است که به پزشکان و کارکنان یک بیمارستان امکان می دهد که رابطه ای بلند مدت با بیمارن خود داشته باشند. این امر سطح رضایت بیماران و در نهایت مردم را بالا خواهد برد.

برچسب ها:                                                          

سود بخشی بازاریابی پیامکی بر هیچ یک از افرادی که با این پدیده آشنایی دارند پوشیده نیست. استفاده از پنل ارسال اس ام اس می تواند برای هر تجارتی سود بخش باشد، علی الخصوص برای بیمارستان ها و مراکز خدمات بهداشتی و درمانی. از یک بیمارستان گرفته تا پزشکان، چشم پزشکان، دندانپزشک ها، فیزیوتراپان، کلینیک ها و … . کارکنان و خدمه یک بیمارستان می توانند با استفاده از یک پیامک ارتباطی راحت و کامل با بیماران و دیگر کارکنان بیمارستان داشته باشند. مطلع کردن بیمارن از زمان ملاقات آن ها، ساعات کار کلینیک، اخبار بیمارستان، وضعیت بیمه بیمارها و … از کاربردهای سامانه پیامک برای یک بیمارستان می باشد. در ادامه این مقاله برخی از کاربردهای سامانه پیام کوتاه را برای مراکز بهداشتی و درمانی ذکر می کنیم. پس به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

کاربردهای پیامک برای بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی

زمان بندی قرار ملاقات

اگر شما از کارکنان یک بیمارستان باشید حتما با این مشکل مواجهه شده اید که قرار ملاقات های از دست رفته باعث ایجاد بی نظمی در سالن های بیمارستان شده باشد. قرار ملاقات از دست رفته و تاخیر در حضور بیمارستان نه تنها باعث اتلاف وقت پرسنل زحمت کش یک بیمارستان می شود، بلکه از نظر مالی نیز آسیب بسیاری به بیمارستان خواهد زد. زیرا بیماران یک بیمارستان، گردش مالی آنجا را رقم می زنند. برای برطرف کردن این مشکل تنها کافی است که یک پیامک به بیماران خود ارسال کنید و قرار ملاقات آنها را یادآوی نمایید. می توانید از بیماران خود بخواهید که با ارسال یک پیامک پاسخ، زمان این ملاقات را تایید کنند. بدین معنی که حضور نیافتن بیماران نیز با اطلاع قبلی هماهنگ می شود و پرسنل یک بیمارستان می توانند وقت خود را به درمان شخص دیگری اختصاص دهند. نکته بسیار شگفت انگیز این است که می تواند اس ام اس های یادآوری را از پیش زمانبندی نمود تا ارسال آنها به صورت خودکار صورت گیرد. این کارآیی باعث می شود که کارکنان تمرکز بیشتری را بر روی بخش های مهم تر داشته باشند.

ساعات کاری

در ایام تعطیل مانند عید نوروز و شهادت ها، ساعات کاری بیمارستان ها (به خصوص بیمارستان های دولتی) با روز های عادی متفاوت است. داشتن پنل اس ام اس این مزیت را دارد که می توانید تغییر ساعات کاری خود را به بیماران گزارش دهید و برنامه ی کاری جدید را به آنها اطلاع دهید. تنها کافیست که متن پیامک خود را آماده کنید و آن را به صورت انبوه برای بیماران خود بفرستید. همچنین اگر تغییر در روزها و ساعات کاری یکی از پزشکانتان رخ دهد، می توانید با ارسال پیامک بیماران ایشان را مطلع سازید.

واکسیناسیون

مطمئنا شما نیز اطلاعیه هایی را که در رابطه با دوره های واکسیناسیون از طرف بیمارستان ها عرضه می شوند را مشاهده کرده اید و حتی برای دریافت برخی از آنها به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نموده اید. واکسن های کزاز، سرخک، سرخچه، هپاتیت و … از این قبیل هستند. در هر دوره عده بسیاری هستند که نوبت واکسن خود را فراموش کنند. مراکز درمانی می توانند برای برطرف ساختن این مشکل، با استفاده از پیامک نوبت واکسن را به این افراد یادآوری نمایند. همانطوذ که می دانید واکسن هپاتیت دارای ۳ مرحله می باشد. بیمارستان ها می توانند در بین هر نوبت از طریق پیامک بیماران را نسبت به رسیدن زمان نوبت بعدی هشدار دهند.

پیشنهادات ویژه

اگر شما صاحب یک کلینیک فیزیوتراپی، دندانپزشکی، چشم پزشکی، پوست و مو، زیبایی یا … هستید و می خواهید پیشنهاد ویژه ای به مشتریانتان بدهید، چگونه آنها را از این موضوع مطلع می سازید؟ بازاریابی پیامکی بهترین راه حل را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. با ارسال یک پیامک به مشتریان کلینیک خود می توانید آنها را از این پیشنهاد و تخفیفی که ارائه می کنید، مطلع سازید. مزیت به خصوص ارسال اس ام اس این است که شما تنها به مشتریان خود این پیامک ها را ارسال می کنید و مطمئن خواهید بود که مخاطبانتان را به درستی هدف گرفته اید.

چک آپ کامل

شاید بتوان گفت که سلامتی مهم ترین چیزی است که انسان به دنبال آن است. سلامتی و تندرستی بسیار حائز اهمیت می باشد. در کشورهای پیشرفته هر فرد شش ماه یک بار برای معاینه ی کامل به پزشک مراجعه می کند. اما متاسفانه در کشور ما کم تر به این موضوع توجه می شود. مراکز درمانی می توانند از طریق پیامک این موضوع را به افراد یادآوری نمایند. کافی است که سامانه را به گونه ای تنظیم نمایید که در زمان مقرری یک پیامک ارسال برای بیماران خود بفرستید و به آنها یادآوری کنید که به چک آپ احتیاج دارند. این کار سبب می شود که نه تنها سطح سلامتی شهروندان افزایش یابد بلکه افراد بیشتری نیز به کلینیک شما مراجعه خواهند کرد.

نکات سلامت و بهداشت

با ارسال کردن هفتگی یا ماهانه نکات سلامت به مشتریانتان، می توانید سطح آگاهی مخاطبانتان را افزایش دهید. با این کار نه تنها سطح آگاهی جامعه افزایش خواهد یافت بلکه رابطه ی بسیار خوبی با مخاطبانتان برقرار خواهید کرد. ارسال مکرر این نکات به موبایل شخصی افراد این امکان را برای کلینیک شما فراهم خواهد کرد که نام کلینیکتان به عنوان یک برند در بین مردم مطرح گردد. ماندگاری نام شما در ذهن مخاطب باعث می شود دفعات بعد که به دنبال یک کلینیک هستند، نام کلینیک شما به عنوان اولین گزینه به ذهنشان خطور کند.

نتایج آزمایش بیماران

مطمئنا روزانه صدها بیمار با بیمارستان ها و مراکز درمانی تماس می گیرند تا آماده شدن نتایج آزمایش خود مطلع شوند و کارکنان بیمارستان ها در طول روز وقت بسیار زیادی را صرف پاسخ دادن به این سوالات خواهند کرد. یک کلینیک یا آزمایشگاه می تواند به راحتی با ارسال یک پیامک از این اتلاف وقت جلوگیری نماید. هنگامی که نتایج بیماران مشخص شد با ارسال یک پیامک به بیماران می توانند از آنها بخواهند که برای دریافت جواب آزمایش خود به آزمایشگاه مراجعه کنند.

امکان نوبت دهی بیماران با پیامک

یک بیمارستان می تواند با استفاده از سامانه نگار پیامک به بیماران خود نوبت دهی کند. به این ترتیب بیمارن می توانند با ارسال یک کلمه ی کلیدی به خط اختصاصی بیمارستان در همان روز نوبت خود را دریافت نمایند تا دیگر نیازی نباشد که از طریق تلفن یا مراجعه حضوری این کار راه انجام دهند. همچنین بیمارستان ها می توانند با ارسال پیامک تایید به مشتریان از حضور به موقع آنها مطلع شوند.

ارتباط با پرسنل

سامانه ارسال اس ام اس تنها برای برقرار کردن با بیماران نیست. اس ام اس می تواند نقش بسیار مهمی را در ارتباط پزشکان و پرسنل یک بیمارستان با یکدیگر داشته باشد. یک بیمارستان می تواند با استفاده از پیامک تمامی اخبار را به اطلاع پرسنل برساند، در مواقع بحرانی آنها را به بیمارستان بخواند، در مناسبات مختلف به آنها پیامک تبریک ارسال کند، در مورد تغییرات شیفت ها به آنها اطلاع دهد، پیام های ضروری را به آنها بفرستد و …

انتقادات و پیشنهادات

سامانه نگار پیامک علاوه بر در اختیار گذاشتن سیستم ارسال پیام، سیستم دریافت پیامک را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. مسئولان بیمارستان ها می توانند از بیماران خود بخواهند که اگر پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به عملکرد بیمارستان و کارکنان دارند برایشان ارسال نمایند. احتمالاً تاکنون متوجه شده‌اید که سامانۀ ملی‌پیامک، علاوه بر ارسال، امکان دریافت پیامک را نیز به شما می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید از بیماران خود بخواهید نظر خود را در مورد بخش‌ها و خدمات مختلف برایتان ارسال کنند. مطمئناً این پیشنهادات و انتقادات در بهبود عملکرد بیمارستان ها تاثیر خواهد داشت. حتی بیمارستان ها می توانند با اضافه کردن چند گزینه اقدام به برگزاری نظرسنجی کنند و از سطح رضایت مشتریان آمارگیری کنند.

***

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی نگار پیامک به شماره تلفن ۶۶۹۱۴۸۷۵-۰۲۱ تماس بگیرید.


برچسب ها :


ارسال نظر